كاهو بخوريد، چرا كه خواب‏ آور است و غذا را هضم مى‏ كند.
شلغم بخور، زيرا هيچ كس نيست كه در او رگى از جذام نباشد، و شلغم اين رگ را مى‏ سوزاند.
سير بخورید و با آن مداوا كنيد، كه هفتاد بيمارى را شفا مى دهد.
انجير بوى بد دهان را برطرف، استخوانها را محكم، رويش مو را زياد، بيمارى را برطرف مى كند و با وجود آن احتياجى به دارو نيست.
خوردن به،قوه ای برای قلب ضعیف ، معده را پاك، ترسو را شجاع و فرزند را زيبا مى ‏كند.
بزرگنمایی کوچکنمایی تاریخ انتشار: 1395/12/2

آرامش در بازار میوه همدان حاکم است
منبع:

آرامش بر بازار میوه همدان حاکم است

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار همدان گفت: هیچ مشکلی در میدان تره‌بار همدان برای تأمین میوه وجود ندارد و عرضه با تقاضا همخوانی دارد.

رضا البرزی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه وضعیت بازار میوه در آرامش است، تصریح کرد: این روند تا هفته پایانی اسفندماه ادامه دارد به گونه‌ای که در حال حاضر خرید میوه در اولویت مردم نیست و تنها در حد نیاز خریداری می‌کنند.

وی با بیان اینکه دو نوع پرتقال از دو منطقه شمالی و جنوبی وارد استان می‌شود، عنوان کرد: هر کیلوگرم پرتقال تامسون شمال بین 1000 تا 3000 تومان و هر کیلوگرم پرتقال والنسیای جنوب بین 4000 تا 6000 تومان به فروش می‌رسد.

البرزی قیمت هر کیلوگرم سیب زرد را بین 4000 تا 5000 تومان اعلام کرد و یادآور شد: هر کیلوگرم سیب قرمز نیز بین 1500 تا 5000 تومان در بازار عرضه می‌شود.

وی افزود: در طرح تنظیم بازار در پایان سال محوریت توزیع با اتحادیه میوه و تره‌بار بوده و محوریت تهیه بر عهده سازمان جهادکشاورزی و سازمان تعاونی روستایی است.

البرزی از برپایی 50 چادر در سطح شهر برای دسترسی سریع مردم به میوه شب عید خبر داد و اظهار کرد: این طرح در سال‌های گذشته با رضایت مردم و مسئولان ارشد استان همراه بوده است.

وی با اشاره به اینکه بازرسان در حال بررسی و رشد بازار میوه هستند، تصریح کرد: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از جمله فروش میوه‌های یخ زده متخلفان به سازمان تعزیرات معرفی و با آنها برخورد می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه کیفیت میوه‌ها خوب است و هیچ مشکلی در میدان تره‌بار برای تأمین میوه وجود ندارد، اظهار کرد: در میدان تره‌بار عرضه با تقاضا همخوانی دارد.

کاهش 30 تا 40 درصدی قیمت صیفی‌جات

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار همدان از کاهش قیمت خیار و گوجه در بازار همدان خبر داد و گفت: قیمت صیفی‌جات نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 30 تا 40 درصد کاهش همراه بوده است به طوریکه در قیمت میوه و سبزیجات هر اندازه عرضه بیشتر باشد قیمت‌ها کاهش می‌یابد.

توسعه توسط: طراحی سایت پراش