كاهو بخوريد، چرا كه خواب‏ آور است و غذا را هضم مى‏ كند.
شلغم بخور، زيرا هيچ كس نيست كه در او رگى از جذام نباشد، و شلغم اين رگ را مى‏ سوزاند.
سير بخورید و با آن مداوا كنيد، كه هفتاد بيمارى را شفا مى دهد.
انجير بوى بد دهان را برطرف، استخوانها را محكم، رويش مو را زياد، بيمارى را برطرف مى كند و با وجود آن احتياجى به دارو نيست.
خوردن به،قوه ای برای قلب ضعیف ، معده را پاك، ترسو را شجاع و فرزند را زيبا مى ‏كند.
بزرگنمایی کوچکنمایی تاریخ انتشار:

تنظیم بازار میوه شب عید با پرتغال‌های وارداتی
منبع:

تنظیم بازار میوه شب عید با پرتغال‌های وارداتی

 به گزارش عیارآنلاین، یکی از نتایج هماهنگی مدیریت بازرگانی و تولید، تنظیم بازار میوه شب عید ۹۵بود که نسبت به سال قبلش، ۹۴وضعیت بهتری را تجربه کرد؛ زیرا برای تأمین میوه شب عید سال ۹۵ ، مطابق قانون تمرکز، تعرفه گذاری واردات میوه در اختیار وزارت جهاد کشاورزی بود و این وزارتخانه از واردات بی رویه میوه در فصل برداشت ممانعت نمود؛ به نحوی که با مدیریت واردات میوه از سوی وزارت جهاد کشاورزی، از طرفی باغداران کشور متضرر نشدند و ازطرف دیگر کمبودی در بازار میوه دیده نشد. ضمن آنکه میوه‌های پرمصرف نیز با قیمت متعادل و با ثبات دراختیار مردم قرار گرفت.

دی ماه امسال، مدیر کل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی، میزان تولید پرتقال در سال‌جاری را ۲٫۷  میلیون تن برآورد نمود که از این میزان حدود ۱٫۶ تا ۱٫۷ میلیون تن پرتقال مربوط به استان مازندران است. در پی افزایش تولید محصولات پرتقال و نارنگی کشور در سال جاری، وزارت جهاد کشاورزی با اتخاذ سیاست <بازار در ازای بازار> را پیش گرفت بر این اساس، بازرگانان در صورت صادرات سه کیلو گرم پرتغال و نارنگی می‌تواند یک کیلو گرم از این محصولات را در بازه ۱۵ اردیبهشت تا ۱۵ شهریور سال ۱۳۹۶ وارد کنند.

البته پس از سرمازدگی بخشی از پرتقال‌های شرق استان مازندران در آذرماه امسال، تنظیم بازار و برنامه‌های صادراتی این‌محصول، تحت تاثیر قرار گرفت. توضیح آنکه براساس برآورد کارشناسان، ۳۰ درصد از حدود ۲ میلیون تن تولید مرکبات مازندران براثر سرمای امسال آسیب دید. در این رابطه و به اعتقاد شاعری، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، مرکبات امسال مازندارن حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد نسبت به پارسال افزایش تولید داشته که حدودا به همین میزان خسارت دید.

البته مسئولان وزارت جهاد کشاورزی بعد از سرمازدگی باغات پرتقال در اوایل آذرماه، به دفعات از عدم نیاز به واردات این محصول جهت تنظیم بازار شب عید خبر دادند. در همین راستا و در اواخر دی ماه امسال، مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی بیان داشت که تا اواخر فروردین ماه ۱۳۹۶ مشکلی در زمینه پرتغال در بازار وجود ندارد.

همچنین در ۱۸ دی ماه، حیدرپور، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران، میزان ذخایر پرتقال سالم در انبارهای فنی و سردخانه‌های مازندران را ۵۰۰ هزار تن اعلام نمود. جالب توجه آنکه رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، نیاز شب عید به پرتقال را ۱۰۰هزار تن برآورد کرد. علاوه بر آن سال گذشته سازمان تعاون روستایی با توزیع حدود ۴۳ هزار تن پرتغال و ۱۹ هزار تن سیب درختی برای تنظیم بازار از ۲۵ اسفندماه، توانست قیمت میوه در این ایام را کنترل نماید.

گفته‌های مسئولان مختلف در رابطه با کفایت مرکبات برای شب عید در حالی است که ۳۰ بهمن ماه، کارگروه تنظیم بازار مقرر کرد شرایط واردات ۱۰۰ هزار تن مرکبات به کشور فراهم آید.در همین راستا هفته اول اسفند، مهرفرد، معاون بازرگانی وزارت جهاد، از صدور مجوز واردات پرتقال و نارنگی توسط شرکت نهاده دامی خبر داد. نهم اسفند ماه نیز قائم مقام وی، واردات دولتی ۲۵ هزار تن پرتغال از مصر را تایید نمود.

نباید از نظر دور داشت که سرانه تولید مرکبات در ایران ۵ برابر متوسط جهانی است، با توجه به این ظرفیت، اتخاذ تدابیر مناسب برای حمایت از تولید این میوه و هدایت محصولات مازاد به عرصه صادرات ضروری به نظر میرسد؛ در همین راستا وزارت جهاد در سال ۹۵ با کاربست سیاست <بازار در ازای بازار> توانست وضعیت تولید مرکبات را ارتقا بخشد. در حال حاضر نیز بنا به گفته مسئولین به نظر میرسد که انبارهای مرکبات کشور، نیاز کمی و کیفی شب عید را به نحو مقتضی پاسخ خواهد داد. با این اوصاف واردات مرکبات در کنار کاهش تعرفه واردات برخی اقلام اساسی به بهانه تنظیم بازار، محل تأمل مینماید

البرزی  اظهار داشت: لیست ثبت‌نام‌ها تکمیل‌شده  می‌کنند که محل‌های منتخب قابل‌دسترس مردم همدان است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار همدان با اشاره به اینکه توزیع میوه از 26 اسفندماه آغاز می‌شود، عنوان کرد: طبق روال سالانه حدود 2 هزار تن سیب و پرتغال وارد بازار همدان می‌شود.

وی در رابطه با افزایش قیمت میوه در بازار همدان، اظهار داشت: با توجه به شرایط و تنظیم بازار پیش‌بینی  می‌شود که تعادل در بازار میوه برقرار شود و ما افزایش قیمت در بازار میوه شب عید نداریم.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار همدان، بیان کرد: بازرسی‌ها از 15 اسفند تا 15 فروردین تشدید می‌شود و بازرسان اتحادیه میوه و تره‌بار، اتاق اصناف و تعزیرات روزانه بازار را رصد و قیمت‌ها را کنترل می‌کنند که مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف می‌توانند با شماره‌ی 32517325 تماس گرفته و گزارش‌ها خود را ارائه کنند.

البرزی اظهار داشت: ملاک ما برای تعیین قیمت‌ها فاکتور صادرشده میدان بار است که فروشندگان مجاز هستند 15 تا 35 درصد سود فروش را دریافت کنند.

وی در رابطه به فعالیت برخی از این صنف‌ها در ایام تعطیلات، بیان کرد: برخی از صنف‌های توزیع میوه شب عید در روز تعطیلات نوروز نیز فعال هستند و میوه موردنیاز مردم را توزیع می‌کنند

 

توسعه توسط: طراحی سایت پراش