كاهو بخوريد، چرا كه خواب‏ آور است و غذا را هضم مى‏ كند.
شلغم بخور، زيرا هيچ كس نيست كه در او رگى از جذام نباشد، و شلغم اين رگ را مى‏ سوزاند.
سير بخورید و با آن مداوا كنيد، كه هفتاد بيمارى را شفا مى دهد.
انجير بوى بد دهان را برطرف، استخوانها را محكم، رويش مو را زياد، بيمارى را برطرف مى كند و با وجود آن احتياجى به دارو نيست.
خوردن به،قوه ای برای قلب ضعیف ، معده را پاك، ترسو را شجاع و فرزند را زيبا مى ‏كند.
بزرگنمایی کوچکنمایی تاریخ انتشار:

ضربه جدی واردات میوه به تولید ملی
منبع:


ضربه جدی واردات میوه به تولید ملیرئیس اتحادیه میوه و تره‌بار استان گفت: واردات میوه ضربه جدی به تولید ملی زده و میوه خارجی جای میوه داخلی را در بازار تنگ کرده است.
به گزارش پایگاه ۵۹۸، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در مورد وضع بازار میوه و تره‌بار اظهار داشت: قیمت‌های انواع میوه در بازار از فیلتر نظارت‌های دقیق و کارشناسی عبور می‌کند و هر نوع تخلفی که مشاهده شود، نخست با تذکر برخورد شده و اگر ادامه داشته باشد، واحد صنفی پلمب می‌شود.

وی تصریح کرد: اتحادیه میوه و تره‌بار استان به ویروس فعالیت اصناف غیرمجاز مبتلاست و مغازه‌هایی هستند که غیرمجاز در حوزه میوه و تره‌بار فعالیت دارند.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار استان با تأکید بر اینکه تغییر صنف در حوزه میوه و تره‌بار با سرعت نور انجام می‌شود، اضافه کرد: سرعت این تغییر و تحول در حوزه میوه و تره‌بار بسیار بالاست؛ واحد صنفی شب سوپر مارکت است و صبح به میوه‌فروشی تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پدیده تبدیل سایر مشاغل به میوه‌فروشی معضلی جدی در حوزه صنف میوه و تره‌بار است و ناظران ما در این ارتباط با دقت بالایی عمل می‌کنند، بیان کرد: هنوز واردات میوه به شکل قاچاق را به داخل کشور شاهد هستیم.

وی تصریح کرد: واردات میوه به‌ویژه اقلامی که تولید آن‌ها در داخل کشور وجود دارد، ضربه جدی به تولید ملی زده است و متأسفانه میوه خارجی جای میوه داخلی را در بازار تنگ کرده است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار استان با تأکید بر اینکه در روزهای برداشت سیب از چند استان به‌ویژه در استان تهران و دماوند هستیم، اضافه کرد: دماوند از قطب‌های اصلی تولید سیب در داخل کشور است.

وی با اشاره به اینکه در آستانه برداشت سیب زرد دماوند از ۲۰ مهرماه، باغداران در مورد عرضه محصولات خود به بازار دغدغه واردات را دارند، افزود: متأسفانه هنوز سیب خارجی در بازار عرضه وجود دارد و فضا برای تولید داخلی محدود شده است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار استان با تأکید بر اینکه هنوز زیرساخت‌های نگهداری میوه در برخی استان‌ها ضعیف است، تصریح کرد: متأسفانه در کشور در استان‌هایی که ظرفیت بالایی در تولید مرکبات و میوه دارند، با مشکل نگهداری مواجه هستیم.

وی اظهار کرد: تعداد سردخانه‌ها باید برای حفظ و نگهداری میوه‌ افزایش پیدا کند.

توسعه توسط: طراحی سایت پراش