كاهو بخوريد، چرا كه خواب‏ آور است و غذا را هضم مى‏ كند.
شلغم بخور، زيرا هيچ كس نيست كه در او رگى از جذام نباشد، و شلغم اين رگ را مى‏ سوزاند.
سير بخورید و با آن مداوا كنيد، كه هفتاد بيمارى را شفا مى دهد.
انجير بوى بد دهان را برطرف، استخوانها را محكم، رويش مو را زياد، بيمارى را برطرف مى كند و با وجود آن احتياجى به دارو نيست.
خوردن به،قوه ای برای قلب ضعیف ، معده را پاك، ترسو را شجاع و فرزند را زيبا مى ‏كند.
بزرگنمایی کوچکنمایی تاریخ انتشار:

گفتگوی رئیس اتحادیه میوه و تره بار همدان در ارتباط با قیمت میوه های پاییزی و بازار سرگذر همدان
منبع:
کاهش 30 درصدی قیمت میوه در بازار همدان/ احتمال افزایش قیمت مرکبات در پی بارش برف

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار همدان با بیان اینکه قیمت میوه در بازار مناسب است، گفت: قیمت میوه نسبت به سال گذشته با کاهش 30 درصدی مواجه بوده است.
به گزارش نافع، رضا البرزی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت میوه و تره‌بار مناسب است اما با توجه به بارندگی‌های رخ داده در شهرهای شمالی کشور شاید تأثیر جرئی بر قیمت مرکبات داشته باشد.
وی با اشاره بر اینکه راه‌های ورودی به همدان باز است، افزود: قیمت هر کیلوگرم پرتقال تامسون در بازار از 3000 تا 3500 تومان، هر کیلوگرم نارنگی 3000 تومان و هر کیلوگرم کیوی مرغوب 3500 تومان است.
وی با تأکید براینکه میوه گرانی در بازار وجود ندارد، تصریح کرد: خوشبختانه امسال تولیدات میوه و تره‌بار در کشور خوب بوده و شاهد افزایش قیمت نبوده‌ایم بلکه نسبت به سال گذشته با کاهش روبرو بوده است.
البرزی ادامه داد: با توجه به اینکه شب یلدا در پیش است، مرکبات و انار با تقاضای بالایی در بازار روبرو بوده و قیمت هرکیلو انار بین 2000 تا 4000 تومان است.
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار همدان اظهار کرد: هندوانه شب یلدا نیز به دو صورت انباری و تازه تأمین می‌شود به‌طوریکه هندوانه انباری قیمت کمتری دارد.
وی با بیان اینکه بازرسان اتحادیه قیمت میوه و تره‌بار را در بازار کنترل کرده و درصد سودها را رصد می‌کنند، عنوان کرد: با این وجود به شهروندان پیشنهاد می‌کنیم خرید میوه شب یلدا را به صورت روزانه انجام دهند تا هیچ مشکلی در بازار به وجود نیاید.
وی با تأکید بر اینکه قیمت تره‌بار نیز گران نشده است، بیان کرد: تره‌بار با همان قیمت تابستان در بازار وجود دارد به طوریکه در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم سیب‌زمینی در بازار از 800 تا 1500 تومان و هر کیلو پیاز بین 700 تا 1500 است.
البرزی با اشاره به اتمام فصل عرضه لیموترش در بازار خاطرنشان کرد: آفتی که توسط میوه‌های خارجی به کشور وارد شده، باعث شده باغ‌های لیموترش از بین برود و همین مسأله باعث افزایش قیمت لیموترش در بازار شد به طوریکه قیمت هر کیلوگرم لیموترش در بازار بین 8000 تا 10 هزار تومان بوده است.
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار همدان با بیان اینکه با هرگونه تخلف صنف میوه و تره‌بار برخورد می‌شود، گفت: اتحادیه میوه و تره‌بار در مرکز بازار قرار گرفته و شهروندان در صورت داشتن شکایت می‌توانند مراجعه کرده و به شکایات آنها ظرف 24 ساعت رسیدگی می‌شود.
وی بیشترین تخلف موجود در بازار میوه و تره‌بار همدان را عدم نصب اتیکت دانست و افزود: تخلفاتی همچون گران‌فروشی و کم‌فروشی به ندرت در صنف میوه و تره‌بارفروشان همدان دیده شده است.
البرزی خاطرنشان کرد: طبق نظرسنجی صورت گرفته از شهروندان، مردم همدان رضایتمندی خوبی از بازار بزرگ میوه سرگذر دارند چرا که قیمت در این بازار مناسب است.
وی با بیان اینکه پروژه مسقف کردن بازار میوه و تره‌بار سرگذر با مشارکت بازاریان صورت گرفته است، یادآور شد: تا کنون 3 فاز از این پروژه انجام شده و قرارداد فاز چهارم پروژه مسقف کردن بازار بزرگ سرگذر همدان با پیمانکار بسته شده و از چند روز آینده بخش چهارم این کار آغاز خواهد شد

توسعه توسط: طراحی سایت پراش